573 112 101 Bezpieczne płatności Gwarancja satysfakcji Gwarancja jakości

Nakładki na toaletę. Zawsze pomocne.

Nasadki toaletowe na sedes

Jeden z naszych klientów czuł ból podczas siadania na toaletę. Ból pojawiał się w przedniej części lewego stawu biodrowego, podczas siadania i wstawania. Uczucie bólu dawało duży dyskomfort podczas siedzenia. Ustępowało co prawda po kilku minutach, ale wtedy pojawiał się inny problem cierpnących nóg.

O pomoc w tej sprawie zwróciła się do nas jego córka. Jakie kroki postanowiliśmy zrobić, aby dobrać odpowiednie rozwiązanie?

Podczas wywiadu otrzymaliśmy takie oto informacje:

Ból w okolicach przednio bocznej części stawu biodrowego prawego podczas siadania i wstawania z toalety;

Ograniczone zakresy ruchów w stawie biodrowym;

Podczas silnych bóli występuje również podwyższona temperatura;

Duże napięcie asekuracyjne mięśni podczas korzystania z toalety;

Cierpnące nogi z powodu długiego siedzenia na sedesie;

Brak chęci do ćwiczeń i zmiany trybu życia;

Podejrzewana choroba reumatyczne lub zniszczenie stawu;

183 cm wzrostu, budowa atletyczna;

Waga 98 kg - głównie przez spory przez brzuch, będący efektem zmniejszonej aktywności ruchowej, m.in. z powodu bólu w stawie;

Toaleta umiejscowiona obok pralki, która służy jako oparcie podczas wsawania.

 

Uwaga!

Siadając na toaletę robimy to mimowolnie i z automatyzmu ruchowego. Przy pełnej sprawności nie potrzebujemy żadnych pomocy typu nasadki toaletowe. Z reguły wysokość toalety jest standardowa, identyczna dla wszystkich korzystających. Dla osób niższych standar będzie odpowiedni, a dla wysokich może być dyskomfortowy. Co do rozmiarów otworu oraz budowy nie będę się odnosić, ale musimy pamiętać, że z tyłu naszego ciała na pośladkach oraz udzie przechodzi najdłuższy nerw (kulszowy) oraz duże naczynia krwionośne. Ich ucisk - z uwagi na zbyt mały otwór sedesu - może powodować dyskomfort w postaci drętwienia nóg.
Dlatego tak ważne jest rozłożenie ciężaru ciała na większej powierzchni. 

Nakładki sedesowe są różne. Białe, kolorowe z klapą i bez. Są również takie z bocznymi rączkami, aby łatwiej wstawać...  link Również miękkie i twarde... link

Wybór duży!

Jakia najlepsza?

Naszego klienta porosiliśmy o zrobienie prostego ćwiczenia. Znalazł krzesło, które wysokością równało się wysokości muszli sedesowej. Podkładał na jego bokach książki, aż znalazł wysokość, która niweluje ból podczas siadania i wstawania. Ta metoda prób pokazała, że wystarczy nakładka o wysokości 8-10 cm i jest już dużo lepiej.  

Wytypowaliśmy dla niego nasadkę podwyższającą LINK , miękką i kolorową. Wysokość 10 cm, ale wzięliśmy ok. 2 cm poprawki na ugięcie się nakładki się pod ciężarem ciała. Cena ok. 140 złotych. Pasująca idealnie na kształt posiadanej miski sedesowej. Ten typ nasadki pasuje do większości standardowych sedesów.

Uwaga! Przed zakupem zmierz średnicę otworu owalnego, maksymalną długość i szerokość. Zmierz też wewnętrzny rant sedesu, aby zobaczyć, czy możesz go zabezpieczyć dodatkowym uchwytem na śrubę. 

Wybór, jakiego dokonaliśmy ukierunkowany był również na warunki panujące w łazience, konkretnie na temperaturę. Jego toaleta jest mało ogrzewana i w zimie plastiki stają się zimne. Miękka nakładka na sedes jest wykonana z materiału zminejszajacego odczucie zimna.

To nie wszystko!

Zaproponowaliśmy dodatkowo uchwyt na ścianę do podtrzymywania się silniejszą prawą ręką. Poprawiło to koordynację ruchową, odciążyło mięśnie kończyny dolnej i pomogło podczas wstawania. Oto i ...Link. Montaż uchwytu jest prosty. Pionowo do ziemi i na wysokość oczu w odległości lekko zgiętej ręki, przy wyprostowanej sylwetce. Uchwyt mżna zainstalować również poziomo. W ofercie są uchwyty zgięte i łamane...Link.

Ustały dolegliwości, nie cierpną nogi, poprawił się komfort życia. Teraz oczekiwanie na wymianę stawu biodrowego - endoprotezę jest nieco łatwiejsze. Po tej operacji nakładak będzie równie ważna i ppotrzebna w dalszej rehabilitacji. Wtedy warto taze zadbać o odpowiednie wyposażenie kabiny prysznicowej.

Nakładek na rynku jest dużo. Należy wybrać, nie te co są najpopularniejsze lub najtańsze, a to co będzie nam pasować. Sprawdzajmy wysokość, na jaką potrzebujemy podnieść osobę korzystająca z nakładki. Pomierzmy sam otwór wewnętrzny i zewnętrzny toalety. Po zakupie dokładnie zamocujmy zabezpieczenia. 

Poniżej przedstawiamy zestawienie chorób i przypadłości dla których takie nakładki się sprawdzają:

  • stan po operacjach jamy brzusznej i stawów. kolanowych, biodrowych, kręgosłupa lędźwiowego,
  • osoby po zabiegach na jamie brzusznej,
  • osoby z niepełnosprawnością kończyn dolnych,
  • seniorzy,
  • po zabiegach ginekologicznych,
  • z zapaleniem stawów i mięśni,
  • osoby z endoprotezą,
  • osoby z osłabioną siłą mięśniową,
  • osoby z artretyzmem i różnymi chorobami wpływającymi na stawy i mięśnie.
do góry
Szablon Shoper Modern™ Reseller Shoper GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl